Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.06.2021
ZASÍLÁME NA SLOVENSKO
S RADOSTÍ OPĚT BĚŽNĚ ZASÍLÁME NA SLOVENSKO : CENU Z ČESKÝCH KORUN NA EUR SI MŮŽETE PŘEPNOUT NAHOŘE V PRAVÉM ROHU VEDLE KOLONKY PŘIHLÁŠENÍ - CZK / EUR... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

Jak čistit stříbrné a zlaté šperky

Jak čistit a uchovávat šperky

Stříbro je přírodní materiál, který na vzduchu časem přirozeně a pozvolna oxiduje, což se projevuje pomalým zmatněním či ztmavením stříbrného povrchu šperku. Tento proces je naprosto přirozený a tmavnutí stříbra rozhodně není známkou nekvalitního materiálu a naštěstí jde opravdu velmi snadno odstranit několika způsoby.

Na domácí čištění můžete použít speciální čistící utěrku na stříbro napuštěnou leštící pastou. Šperk s ní jednoduše s citem přeleštíte a je to. Zabere to pár vteřin času a tato jednoduchá pomůcka naprosto stačí k dokonalému lesku. Utěrku si můžete zakoupit za 30 kč v našem e-shopu a určitě se Vám bude hodit i na ostatní stříbrné šperky které již máte doma. Pokud jsou součástí šperku krystaly Swarovski, tak ty stačí otřít čistým hadříkem a stříbrnou část šperku bez kamene vyčistit čistící utěrkou na stříbro. Kameny Swarovksi, ani přírodní kameny nedrhněte nikdy silou či hrubým povrchem a nedávejte je do horké vody, kde je riziko prasknutí. Pokud máte šperk s originálně vytvořenou patinou, čistěte jen lesklé části šperku a tmavé - patinové části (záhyby kde je patina nanesena) nechte být bez  čištění, nebo je jen opatrně otřete, aby se patinový povrch nesetřel.

Další možností je ponořit šperk na 5 vteřin do domácí čistící lázně Silver cleaner, kterou si rovněž můžete zakoupit na e-shopu zde. Lázeň není možné použít na  šperky s originální patinou, kterou by poškodila. Lázeň je vhodná pouze na lesklé stříbrné šperky, které vyčistí naprosto dokonale.

Staré šperky po vyčištění v lázni na stříbro Silver cleaner (před a po) :

Jak nejlépe šperky uchovávat, zvláště když je nenosíte pravidelně? Šperky uchovávejte nejlépe ve šperkovnicích nebo odděleně v samostatných látkových sáčcích atd. Ve šperkovnici mají šperky ideální prostředí, tedy tmu, sucho a minimum vzduchu. Ozdobné krabičky v kterých Vám šperk přijde nejsou na uskladnění ideální. S ohledem na jejich hlavně dekorativní účel při předání šperku na sobě mají nalepené mašličky a ozdobný papír a v důsledku použití lepidla na krabičkách při určité míře vlhkosti může docházet k reakci se stříbrem, i když jen v ojedinělých případech.  Nicméně tedy nedoporučujeme tyto ozdobné krabičky určené pro předání a transport  používat pro trvalé uskladnění šperku.

 

 

Všechna práva k fotografiím, textům i autorským šperkům vyhrazena © MILADY šperky 2023 Foto MILADY šperky© 
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz